Kupowanie i wybieranie parasola ogrodowego

jacuzzi Marin Krynica nr 3
Ciekawe ogłoszenie jednego z klientów – okazja na minibasen Sundance Spas
31 października 2018
Meble ogrodowe Milano
Dobór mebli do ogrodu
22 maja 2020

Kupowanie i wybieranie parasola ogrodowego

parasol ogrodowy

Jeśli wydaje Ci się, że to proste jak obsługa cepa to przeczytaj. Wiedziałeś (wiedziałaś) to?

Design

 • Jaki kształt ma mieć Twój parasol? Zwykle może to być parasol okrągły lub kwadratowy. Jeśli to dla Ciebie bez różnicy… zapytaj drugą osobę. Prostokątny taras, prostokątne meble, prostokątne donice. To może być za dużo , rozejrzyj się wokół swojego ogrodu/tarasu przed zakupem. Jaki kształt pasuje do reszty lub… przełamuje dominującą tendencję i może stanowić świetne uzupełnienie jak dobrze dobrany krawat czy apaszka 😉
  I nie obawiaj się – na funkcjonalność parasola Twój wybór nie wpłynie.
 • Kolor. Wyborów może być wiele, nawet zbyt, więc generalnie ogranicza to już producent kierując się funkcjonalnością i trendami. Zwykle to modne teraz antracyty, biele, beże.
  Który wybrać? I znów – rozglądnij się wokół – co pasuje 😉 Ale… biel zawsze jest narażona na nieco większe zabrudzenia. Szczególnie, gdy Twoi sąsiedzi nie przejmują się ograniczeniami i palą czym popadnie. Choć materiały naszych parasoli są bardzo wysokiej jakości – nie poradzą sobie z gorącą sadzą, która może się wtopić w materiał. Z pozostałymi zanieczyszczeniami poradzą sobie na pewno łatwiej – wystarczy odrobina deszczu.

Funkcja

 • Parasol w jednym miejscu? Czy może będzie wędrował? Od jacuzzi do grilla i stołu jadalnego? Dobre kółka to podstawa. Sprawdź, czy są odpowiednio wytrzymałe do podstawy, czy mają blokady, czy ich wykonanie jest na tyle dobre, by nie zatrzymały się na każdym kamyku.
 • By parasol był w jednym miejscu i się z niego nie ruszał ważna jest też podstawa – jej wymiary, waga.
 • Cień – to jest zadanie parasola. Ile powierzchni potrzebujesz osłonić. Nie chcesz chyba mieć pięknego parasola o wspaniałym kształcie, który … osłoni tylko Twoją kawę na stoliku?
 • Na cień wpływa też mobilność samego parasola – w ilu wymiarach jest regulowany? Czy jest obrotowy?, Czy można sterować kątem nachylenia?
 • Światło – zabawne, ale zapominamy, że parasol może być także lampą ogrodową. Dobre oświetlenie LED – dlaczego nie poczytać wieczorem? Intymnie, miło i ładnie.

Obsługa

 • Masz już parasol. Jest piękny. Tylko – nie potrafisz go otworzyć 😉 Zapytaj i sprawdź możliwości regulacji – im więcej możliwości tym lepiej.

Trwałość

 • Nikt na świecie nie wymyślił materiału w pełni odpornego na UV, choć materiałów jest wiele i są coraz lepsze. Niemal same się czyszczą, nie pozwalają na przywieranie brudu. Co nie oznacza, że nie można ich zalet jeszcze wzmocnić. Na przykład pokrowcem. Zwinięty parasol dalej jest wystawiony na działanie promieniowania. Pomyśl o pokrowcu
 • Podstawa. 5-10-15 kg? Bez żartów! U nas to 90-120-150 kg. Granit. Dbaj o niego, posłuży lata i będzie nie tylko stabilizował konstrukcję ale wyglądał pięknie.
 • Konstrukcja. Oczywiście, że można PVC pomalować na srebrno. Ale chyba nie myślisz, że to zrobimy? Stal lub aluminium malowane proszkowo zapewnią odpowiednią sztywność i trwałość.
 • A wiesz, że końcówki parasola są wyposażone w dodatkowe teleskopy? Po to by bez problemu móc zmienić materiał i odpowiednio go napiąć. Niektórzy to robią bez tego, po prostu na siłę. I czasem nawet im się to udaje 😉

Parasol posłuży Ci na pewno wiele lat. Zadbaj o niego, dobierz go właściwie. Może pierwszy montaż zleć montażyście (Wiesz, że parasol otwiera się do pierwszego oporu? Materiał musi się odpowiednio dopasować, nie rób nic „na siłę”. Nie wiesz? Nie szkodzi – nasi kierowcy dostarczający sprzęt Ci to powiedzą, jeśli chcesz zrobić to sam(a).

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń 883 910 810 lub napisz.

* - pole wymagane
Nowa strona