Dobór mebli do ogrodu

parasol ogrodowy
Kupowanie i wybieranie parasola ogrodowego
15 maja 2020
grille gazowe MarroniGrills
Letnia kuchnia w ogrodzie: wybieramy grill gazowy
8 lipca 2020

Dobór mebli do ogrodu

Meble ogrodowe Milano

Wirtualne zakupy? Masz wybór, tak też można 🙂

Pora wybrać meble ogrodowe, tarasowe balkonowe. Czy koniecznie trzeba iść do salonu? A może wirtualne zakupy?

Co zwykle decyduje o wyborze? Wzrok, dotyk to olbrzymia pomoc, ale jest sporo więcej rzeczy, które mają wpływ na decyzję. Zwykle… doświadczenie. Ale jak doświadczyć w sieci i czy aby na pewno, trzeba „fizycznie” dotknąć?

Przekonaj się, że masz wybór – przejdź z nami przez wirtualny świat zakupów, bezpiecznie i wygodnie. Odpręż się, pozwól działać wyobraźni. Zaczynamy. Wchodzisz do naszego salonu, podchodzi do Ciebie doradca i pyta…

Gdzie będą stały Twoje meble?

 • pod gołym niebem?
 • pod zadaszeniem? (altanka, patio, pergola)
 • w oranżerii? (ogrodzie zimowym)

Dlaczego to ważne?

Oferta naszych mebli Garden Space to 3 podstawowe linie mebli, różniące się użytymi materiałami (wszystkie są wykonywane ręcznie!):

 • Oltre – technorattan
 • Vimine – naturalna wiklina, rattan, drewno
 • Zumm – aluminium

W pełni otwarta przestrzeń

Meble są jak dzieci, potrzebują odpowiedniego traktowania i bezpiecznego otoczenia 😉
Zumm i Oltre sprawdzą się doskonale na otwartej przestrzeni. Nie jest im straszny deszcz, poradzą sobie same w większości sytuacji, wystarczy je przetrzeć.
Co innego kolekcja Vimine – klasyczne materiały wymagają właściwej pielęgnacji, jeśli chcesz dłużej zachować np. określony kolor i fakturę drewna musisz poświęcić im więcej czasu. Zwykle nie polecamy jej dla tego rodzaju miejsc.

Półotwarta przestrzeń

Możesz wybierać z każdej serii/linii mebli i materiałów. Warto jednak pomyśleć o zabezpieczeniu na zimę, gdyż pozostawienie mebli na zewnątrz wpłynie na ich wygląd, żywotność i przysporzy Ci więcej pracy wiosną. Dla takich miejsc łącznie z wyborem mebli warto dobrać odpowiednie pokrowce.

Ogrody zimowe, wnętrza

Tutaj także masz pełen wybór, ale z pewnymi haczykami! Nie każdy lubi zapach starego drewna czy rattanu. Jeśli Twoje pomieszczenia nie mają odpowiedniej wentylacji rozważ plusy i minusy naturalnych materiałów.

Styl

Podobnie, jak w przypadku doboru parasoli ogrodowych i zadaszeń zwróć uwagę na swoje otoczenie.
Jeśli masz taras np. z egzotycznego drewna, jak bangkirai to idealnie mogą pasować ciepłe, przytulne meble linii Oltre lub Vimine, jednak możesz też skontrastować go nowoczesnymi kształtami Zumm. Nie spiesz się z wyborem, nasze meble to zakup na dłuższy czas, w większości mają 5 lat gwarancji 😉

W każdej serii masz do wyboru kilka z modnych kolorów. Podobnie jak z kształtami, porozglądaj się wokół swojego domu – biały technorattan wygląda doskonale na tle antracytowej elewacji, z kolei piaskowe wykończenie sprawdzi się przy drewnianych elementach.

Jakie meble?

Zestawy wypoczynkowe?

Tutaj znajdziesz leżaki, sofy, krzesła, fotele, stoliki, huśtawki…

Zestawy jadalniane?

Wyróżniają się stołem o wysokości idealnej do spożywania posiłków, nie tylko deserów 😉 To on narzuca styl całego zestawu.

Stoły

Zwróć uwagę właśnie na wysokość, raczej nie oprzesz nóg leżąc na sofie na stole przeznaczonym do jedzenia obiadu, ale można z pewnością wykorzystać do tego stolik kawowy.

Krzesła i fotele

Kwestia wizualna, ale też… przechowywania. Krzesła możesz sztaplować, nie zrobisz tego z fotelem, więc weź to pod uwagę.

Leżaki i leżanki

Idealne do opalania się przy basenie i nie tylko. Pamiętaj, że wymagają nieco więcej miejsca.

Huśtawki, kokony

Tutaj warto spojrzeć na kwestię mocowania. Mogą być na stelażu własnym lub być podwieszane.

Skrzynie

Kupowane często by przechowywać np. poduszki. Skrzynie jednak nie są w pełni wodoodporne, do ochrony przed deszczem lepszy może być pokrowiec, a skrzynia na dziecięce zabawki.

Donice

Miły dodatek. Zwykle dbamy, by zestawy mebli miały też pasujące osłony na donice, by całość otoczenia Twojego tarasu nabierała spójnego wyglądu.

Jakość naszych mebli

Materiały

 • barwione w całości włókno technorattanowe najwyższej jakości
 • drewno teakowe i rattan odpowiednio sezonowane
 • aluminium o odpowiedniej grubości, malowane oczywiście proszkowo

Szczegóły

Można o tym pisać wiele, ale wystarczy prosty przykład. Ich materiał (Olafin!) jest pokryty teflonem ze wszystkich stron prócz spodu, więc po deszczy wystarczy strzepnąć. Ale jeśli coś przedostanie się do środka odpowiednia siatka od spodu umożliwi wydostanie się wilgoci. Dodatkowo zwiększa tarcie, co zapobiega przesunięciu się poduszki.

Gwarancje

 • ZOOM (aluminium) – 5 lat konkstrukcja (nie będzie rdzewieć, nie zejdzie farba),
 • OLTRE (technorattan) – 5 lat konstrukcja (alu proszkowe) , na plecionkę (nie pokruszy, nie naciągnie, nie pokruszy) nie jest to tanie pcv
 • VIMINE (naturalny rattan i naturalny teak) – 2 lata. oczywiście ich trwałość jest o wiele, wiele większa, ale zależy ona w bardzo dużej mierze od Ciebie – właściwej pielęgnacji

Pielęgnacja i konserwacja

O takie meble warto dbać. Nie zapominaj o doborze pokrowców. Nie tylko na zimę, przydadzą się też w czasie niepogody. Podobnie jest preparatami do pielęgnacji materiałów, aluminium, drewna.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń 883 910 810 lub napisz.

* - pole wymagane

Polityka prywatności

Nowa strona