Sauny, jesień idzie :) odwiedź salon sprzedaży – sauny Zabrze

Instalacja dzakuzi Sundance - noc
minibaseny (jacuzzi) Sundance Spas
18 maja 2016
magazyn jacuzzi Sundance
Wyprzedaż jacuzzi Sundance Spas – rocznik 2017
13 listopada 2017

Sauny, jesień idzie :) odwiedź salon sprzedaży – sauny Zabrze

Foto sauny i jacuzzi obok

Sauny fińskie, szwedzie, ziołowe, parowe. Odmian mnóstwo. Która najlepsza?

Ta – w której się dobrze czujesz 🙂

Sauny klasyczne – fińskie,
to takie, gdzie temperatura wynosi 80-100 °C, z kolei wilgotność powietrza jest na poziomie 10%. Dodatkowo piec (a dokładnie kamienie) możesz polewać wodą (czystą lub z dodatkami olejków). W ten sposób podniesiesz na chwilę wilgotność powietrza. Konstrukcja kabiny zwykle jest drewniana.

Sauny mokre
mają zwykle specjalnej konstrukcji piec, który stale dozuje wodę, by wytwarzać parę. Wilgotność powietrza w takim wypadku dochodzi nawet do 50%. Ważne! – temperatura przy takiej wilgotności nie powinna przekraczać 45-65 °C, bo gorętsza para może nas poparzyć. W tym celu producenci instalują zabezpieczenia przed przegrzaniem. Tutaj także mamy do czynienia z drewnianą konstrukcją kabiny.

Łaźnie parowe
To już zdecydowanie inna konstrukcja. Nie mamy w nich pieca, tylko generatory pary. Nie mamy też drewna a raczej ciężką konstrukcję, ew. tworzywo sztuczne. Temperatury w nich to 45-55 °C, a wilgotność może zbliżać się do 100%.

Myślisz o własnym rozwiązaniu?
Znasz zapewne te typy z publicznych aquaparków czy hoteli. Nic nie stoi na przeszkodzie, by każde z nich mieć u siebie. Sauny są frajdą dla całej rodziny 🙂

Możesz wybierać z oferty gotowyh kabin lub robionych specjalnie na wymiar.

Pomoc w projektowaniu, doborze materiałów, podzespołów, wszystko w dobrych cenach (ważne – nie nastawiamy się na najtaniej – nastawiamy się na jak najlepszych proporcjach ceny do jakości – sauna ma służyć dłużej niż rok czy dwa!).

Chcesz dowiedzieć się więcej – zajrzyj np. tutaj na wpis o rodzajach saun.

Myślisz o własnej saunie? Skontaktuj się z nami, Zabrze, Wolności 251B, tel. 32 21 77 77 1

Sauny - wystawa w Zabrzu

 

Nowa strona