Acti Group – skąd się wzięło

Targi - imprezy
Targi – nieco zdjęć z lat nastu
30 września 2015
Przykrycia przeciwsłoneczne
Przykrycia przeciwsłoneczne
2 października 2015

Acti Group – skąd się wzięło

Acti Group Sp. z o.o.

Skąd taka nazwa, asortyment i skąd taka lokalizacja?

Dywany

Wszystko zaczęło się niemal 30 lat temu od… czyszczenia dywanów. Kiedy pod koniec lat 80-tych Ryszard Kańtor, obecny udziałowiec Acti Group rzucił pracę i otworzył działalność polegającą na… czyszczeniu dywanów.

Stąd wzięła się nazwa firm – Arras. Firmy, która już wkrótce zaczęła zajmować się … wodą. A konkretnie filtrami do wody. Najpierw prostymi domowymi, potem coraz większymi instalacjami, by pod koniec lat 90-tych realizować inwestycje dla potężnych firm tej miary jak Saint Gobain czy PepsiCo.

Skoro czysta woda, to także w basenie. Wtedy była to absolutna rzadkość, ale dlaczego by nie – skoro właściciele firm zaczęli o to pytać? Pierwsze baseny firma zaczęła budować jeszcze w XX wieku.

Klienci przemysłowi i inwestycje prywatne bądź hotelowe różnią się jednak, ten podział „wymusił” rozdział firmy na Arras Baseny oraz Arras Techwater. W obu branżach firma odnosiła sukcesy – w przypadku Arras Techwater spowodowało to zainteresowanie działaniami ze strony międzynarodowego koncernu Veolia i sprzedażą całej firmy.

W tym czasie z kolei Arras Baseny rozrastał się i także zaczął także obsługiwać nieco różne grupy klientów. Międzynarodowa współpraca z największymi światowymi firmami obsługującymi klientów indywidualnych – Sundance Spas (minibaseny spa , USA) czy Health Mate (sauny infrared) spowodowała potrzebę powstania firmy zajmującej się tą grupą klientów (w odróżnieniu od Arras Baseny skupionej na większych inwestycjach hotelowych). Tak powstała Active Spa Sp. z o.o. kierowana przez obecnego prokurenta Acti Group – Ziemowita Handke.

A że…

Praca w koncernie ma swoje dobre i złe strony, niemniej jeśli ktoś złapie bakcyla przedsiębiorczości… Po kilku latach szefowania oddziałowi firmy Veolia na Śląsku Ryszard Kańtor zdecydował się na rozwijanie firmy. A że potrzeby wskazywały na wentylację specjalistyczną, Ryszard dołączył do Active Spa zajmując się tą działką.

I… historia lubi się powtarzać.

Kiedyś klienci przemysłowego uzdatniania wody dziwili się, że firma wykonuje sauny, co doprowadziło do powstania dwóch firm. Podobnie teraz. Przemysłowe instalacje wentylacyjne oraz spa nie pasowały do siebie wizerunkowo i dlatego właśnie powstało Acti Group, którego udziałowcami są założyciele zarówno Arrasu jak i Active Spa.

Nowa strona