Wanny spa

Jesteśmy przedstawicielami krajowymi największego światowego producenta - Sundance Spas USA w zakresie ogrodowych spa (zwanych też przenośnymi wannami spa), ale także wykonujemy instalacje publicznych wanien spa (z tzw. rynną przelewową).
Gdy zaczynaliśmy, ok. roku 2001 pojęcie "wanny spa" czy "jacuzzi vel dżakuzi" praktycznie nie istniało. W tej chwili nie jest to już obce pojęcie, choć nadal laikowi trudno połapać się niejednokrotnie w wyborze i przeznaczeniu różnych typów spa. Dobieramy właściwie urządzenia zarówno w zakresie użytku domowego, jak i dla hoteli czy pływalni.

Kompaktowe

Obok sauny najczęstszy element domowego spa. Kompaktowa budowa (czyli cały osprzęt zamknięty w ramach obudowy) zwiększa mobilność urządzenia. Stąd rozpowszechnienie się go w wersji ogrodowej. Kto raz skorzystał z kąpieli z hydromasażem zimą, temu trudno będzie myśleć o publicznych rozwiązaniach w stylu aquaparku.
Doskonała ergonomia i bardzo wyrafinowane rodzaje masażu, szczególnie w przypadku tak ekskluzywnej marki, jak amerykański Sundance Spas sprawiają, że kąpiel w takim jacuzzi jest przyjemnością dla każdego i świetnym miejscem na spotkanie z rodziną czy bliskimi przyjaciółmi. Do tego dopracowane sterowanie i rozwiązania energooszczędne sprawiają, że jest bezpieczne, zawsze gotowe do pracy i tanie w eksploatacji także zimą.
W ofercie są urządzenia różnych grup cenowych i wyposażeniowych, od absolutnie luksusowej serii 880, po rodzinną, równie niezawodną serię 680.

Dużo na temat wanien spa znajdziesz także na dedykowanej stronie: sundance.pl

Publiczne

Nie w każym wypadku kompaktowe spa będzie najlepszym rozwiązaniem. Decydujące znaczenie będą miały warunki użytkowania i sprawy higieniczne. W przypadku dużych obiektów, z których korzysta wiele osób w ciągu doby wykorzystuje się rozwiązania z rozszerzonym obiegiem wody, stała kontrolą parametrów i olbrzymimi zewnętrznymi stacjami filtracji
W przypadku wanny spa z rynną przelewową dla obiektów publicznych należy wziąć pod uwagę osobne pomieszczenia z przeznaczeniem na maszynownię czy na dozowanie i przechowywanie środków chemicznych. Zdecydowanie poleca się opracowanie pełnego projektu technologicznego uwzględniającego drogi dla orurowania, zbiorniki wyrównawcze, odpowiednie spadki. Zazwyczaj sama wanna lokalizowana jest na poziomie +1 w stosunku do maszynowni.
Czasem rozwiązanie z rynną stosuje się też w mniejszych obiektach - szczególnie, gdy zależy nam na efekcie wizualnym - by woda była równo z obrzeżem. Dla wielu osób ten szczegół będzie przeważał nad walorami czysto użytkowymi (spa z rynną mają uproszczoną konstrukcję niecki w porównaniu do urządzeń kompaktowych.
Nowa strona